Co lepsze – Plush czy Nju mobile?

6030
Plush-vs-nju-mobile

Szukasz nowego operatora telefonii komórkowej? Jest ich obecnie tak wielu, że można się pogubić w lepszych i jeszcze lepszych ofertach…Operatorzy Plush oraz Nju mobile wciąż rosną w siłę, przyciągając do siebie klientów, którym nie w głowie długie umowy abonamentowe, którzy cenią sobie swobodę i liczne dodatki za niewiele. Który z tych operatorów ma obecnie korzystniejsze propozycje dla swoich klientów?

Plush

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby uroczego i dowcipnego misia z reklam Plusha. Jest on tak skuteczny, iż wciąż ściąga do sieci nowych, zadowolonych klientów. Co im oferuje?

Ci, którzy lubią oferty abonamentowe, mogą skorzystać w Plushu z 4 różnych pakietów, a mianowicie:

– abonament za 30 zł z umową na czas nieokreślony, a w tym 15 GB internetu oraz rozmowy i SMSy bez limitu,

– abonament za 30 zł z umową na 24 miesiące, a w tym 20 GB internetu, nielimitowane rozmowy i SMSy,

– abonament za 60 zł na 24 miesiące, a w tym 50 GB internetu oraz nielimitowane rozmowy i SMSy,

– abonament za 30 zł miesięcznie z 40 GB internetu i 80 GB po 12 miesiącach pobytu u tego operatora.

Ciekawą propozycją od Plusha są Duety, czyli oferta abonamentowa skierowana dla dwóch osób. Polega to na tym, iż jeśli do jednego numeru dołączymy jeszcze drugi, każda z wymienionych powyżej opcji abonamentowych obniży się o 5 zł dla każdego numeru. Dodatkowo w Plushu czas działa na twoją korzyść, a więc im dłużej jesteś w sieci, tym więcej gigabajtów internetu dostajesz. To ukłon w stronę stałych klientów, którzy zyskują przykładowo 25 GB internetu miesięcznie po 12 miesiącach mając umowę na abonament za 30 zł.

A co, jeśli nie chcemy wiązać się umową i wolimy opcje prepaid? Plush ma oczywiście swoją ofertę na kartę, która obejmuje aż 8 pakietów- od 5 do 200 zł, a w tym gigapaczki Internetu.

A dla poszukujących telefonu, dość bogata oferta najnowszych modeli, a w tym m. in. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G oraz Sony Xperia 1 II.

Nju mobile

jak odpowiada na to nju? Nju mobile to sieć należąca do operatora Orange, która także oferuje swoim klientom opcje telefonu i Internetu w abonamencie oraz na kartę.

Abonamenty nju mobile to abonamenty solu lub w parze. Abonament solo obejmuje 3 pakiety:

– za 19 zł- a w nim od 1 do 3 GB internetu oraz nielimitowane rozmowy,

– za 29 zł- 10-30 GB internetu oraz nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy,

– za 39 zł- 20-60 GB Internetu i inne usługi bez limitu.

Oferta dla dwojga to rozszerzenie powyższych 3 pakietów, do których doliczyć trzeba po 9 zł za drugi numer. Dzieląc opłatę na połowę, abonament w nju mobile można mieć juz za 14 zł miesięcznie.

Nju mobile ma także coś skrojonego dla klienta szukającego pakietu z Internetem. U tego operatora możesz mieć 40 GB internetu za 29 zł- oczywiście im dłużej jesteś w nju, tym więcej zyskujesz. Za 29 zł możesz mieć kolejno 80 GB internetu po pół roku, a nawet 120 GB Internetu będąc w sieci nju mobile przez 2 lata. A jaką ofertę prepaid przygotował dla nas nju? Otóż do wyboru są dwie opcje:

– pakiet na kartę za 19 zł z rozmowami bez limitu,

– pakiet na kartę za 29 zł z 10-30 GB internetu oraz rozmowami, SMSami i MMSami bez limitu.

Można także zakupić 30 dniowy pakiet internetowy (9 GB) i zapłacić za to jedyne 9 zł.

Plush czy Nju mobile?

Porównując oferty obu operatorów widać, że każdy z nich ma jakieś swoje zalety. Niemniej jednak więcej dostajemy od Plusha- nawet gdy cena za daną usługę jest wyższa w Plushu niż w nju, dostajemy w pakiecie więcej korzyści. Przykładowo wybieramy ofertę na abonament za 30 zł i dostajemy za to aż 20 GB Internetu, a w nju trzeba zapłacić 29 zł, lecz pakiet 20 GB otrzymamy dopiero po jakimś czasie korzystania z usług tego operatora. Ponadto nju mobile nie oferuje swoim klientom telefonów, z kolei w Plushu możemy dobrać do opcji abonamentowych telefony za złotówkę jak i te najnowsze.

Jeśli zaś idzie o ofertę samego Internetu mobilnego, obaj operatorzy idą tu przysłowiowo “łeb w łeb”, oferując nam korzystne pakiety 40 GB odpowiednio za 29 zł (nju internetowy) oraz za 30 zł (Plush Internet XL).