Orange mix – co wybrać w zamian?

1492

Orange Mix

Przeglądając stronę internetową jednego z czołowych operatorów telefonii komórkowej uwagę zwraca fakt, że z oferty zniknęła zakładka związana z możliwością zawarcia umowy na orange mix telefony. Co z klientami, którzy przywiązali się do tej opcji zawierania zobowiązań?

Usługa, która zdecydowanie była traktowana w Orange inaczej niż u alternatywnych operatorów – odmiennie. Nie do końca można było zakwalifikować ją do ofert na abonament, konto w każdej chwili można było dołatować. Z uwagi na to, że rachunki wystawiane były regularnie – nie pasowała też do usługi pre-paid. Oferta orange mix, bo o niej mowa to usługa na którą zawierana była umowa na czas określony. Umowną kwotę miesięcznego zobowiązania opłacano tak jak rachunek abonamentowy. Jest jednak coś, co odróżniało tę ofertę od innych. W momencie wykorzystania zawartości abonamentu – konto było blokowane. Oferta orange mix charakteryzowała się tym, że po wykonaniu blokady numeru telefonu – można było go doładować środkami, jak zwykłą usługę pre-paid.

Oferta orange mix to prawdopodobnie przeszłość, może chwilowy eksperyment. Co operator oferuje nam w zamian? Abonament, albo usługę na kartę. Jest również opcja abonamentu wspólnego. Pobieżnie zapoznajmy się z każda z tych ofert.

Oferta na kartę to szerokie możliwości. Do wyboru mamy opcję darmowych rozmów i smsów w ramach sieci Orange, rozmowy bez limitu do wszystkich sieci, rok ważności konta, pakiety internetowe, internet za darmo, lub możliwość zmiany numeru telefonu. Wśród taryf wybieramy pomiędzy opcją Orange YES, a Orange FREE.

W ramach abonamentu cztery plany taryfowe dla ofert indywidualnych oraz dwa dla ofert wspólnych. Abonamenty solo to koszt plasujący się na poziomie od 30 do 80 zł. Umowa na abonament zakładająca dobranie telefonu do oferty zawierana jest na 24 miesiące. Abonamenty solo bez telefonów mieszczą się w kwocie od 19,99 do 69,99 zł. Tutaj jednak mamy możliwość wyboru okresu zobowiązania – 12,20, bądź 24 miesiące. Oferta smart plan LTE wspólny  w opcji bez sprzętu to koszt 79,99 zł miesięcznie. Jeżeli natomiast chcielibyśmy skorzystać z opcji z telefonem musimy liczyć się z kwotą 90-140 zł miesięcznie. Wszystkie taryfy wspólne wiążą się z koniecznością zawarcia umowy na okres dwóch lat.

Dodatkowo operator daje nam możliwość połączenia usług stacjonarnych i mobilnych w jedno konto, z tego tytułu przyznawana jest zniżka w wysokości 40 złotych, przy założeniu, że klient korzysta z 5 usług.. Program obwarowany jest jednak wieloma regułami i wymaganiami.  Czy opcje powyższe stały się alternatywą dla osób korzystających dotychczas z oferty orange mix? Niekoniecznie. Jednak to jedyne rozwiązanie dla osób, które chciałyby zmienić coś w swoich usługach. Oczywiście oferta orange mix dla osób, które z niej nie zrezygnowały jest nadal dostępna. Na stronie internetowej operatora znajdziemy odnośniki chociażby do doładowania wskazanej oferty.